Zdarzenia z udziałem psów

zdjęcie: Zdarzenia z udziałem psów / pixabay/4259565
Masz psa? Zachowaj ostrożność podczas spaceru i trzymaj go na smyczy. Biegające luzem psy mogą stanowić zagrożenie dla innych osób, w ruchu drogowym i być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń. Podczas minionego weekendu na terenie powiatu działdowskiego doszło do kilku zdarzeń z udziałem psów.
REKLAMA

W piątek (3.05.2024 r.) policjanci zostali zaalarmowani przez działdowski szpital o młodej kobiecie, która trafiła do szpitala pogryziona przez psa. Na miejscu ustalono, że 21-letnia mieszkanka Działdowa idąc ulicą Szafirową w Działdowie, została zaatakowana przez biegającego luzem psa rasy amstaf. W pobliżu nie było żadnego właściciela. Kobiecie udzielono pomocy. Policjanci dążą do ustalenia właściciela zwierzęcia.

W niedzielę (5.05.2024 r.) przy wejściu na pomost na jeziorze w Rybnie biegał średniej wielkości pies, który najprawdopodobniej zagubił się. Pies posiadał elektroniczną obrożę, za pomocą której właściciel wydawał mu komendy, jednak ten zdezorientowany sytuacją, nie wiedział, gdzie iść i próbował atakować ludzi. Po chwili zjawił się właściciel i przed przyjazdem patrolu, zabrał psa.

W Uzdowie, w tym samym dniu, doszło do pogryzienia 63-letniego mieszkańca gminy Działdowo przez psa sąsiada. 52-letniego właściciela psa, za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu psa, ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Właściciel okazał aktualne szczepienia psa.

Następnie policjanci z Działdowa otrzymali kolejne zgłoszenie ze szpitala w Działdowie w sprawie zdenerwowanego pacjenta, który także został pogryziony przez psa. Na miejscu zastano 70-latka, który oświadczył, że chwilę wcześniej został pogryziony przez nieznanego mu psa.

Policjanci apelują o rozwagę i trzymanie psów z zachowaniem środków ostrożności.

Niejednokrotnie, jak pokazują zdarzenia z ostatnich dni w powiecie działdowskim, do zdarzeń ze zwierzyną może dojść w ciągu dnia, na drodze, chodniku, w mieście czy na plaży i to na oczach samych właścicieli. Wychodząc na spacer, pamiętajmy, by zwierzę znajdowało się na smyczy trzymanej przez opiekuna i nie biegało luzem w pobliżu pasa drogowego i tam, gdzie znajdują się inne osoby. Warto zaopatrzyć psa w kaganiec, jeśli nie jesteśmy pewni jego zachowania, a także, jeśli wymagają tego przepisy gminne.

Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Kto dopuszcza się ww. czynu przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

pogoda Działdowo
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Działdowie

2024-11-25 19:00