28 czerwiec 2023

Policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane przez sąd

zdjęcie: Policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane przez sąd / pixabay/802301
Kto popełnia wykroczenia i przestępstwa musi pamiętać o odpowiedzialności za swoje czyny. Wcześniej czy później osoby te trafiają przed wymiar sprawiedliwości, gdzie zapada wyrok w ich sprawie. W wielu przypadkach wiąże się to z karą grzywny, a także z utratą wolności.
REKLAMA

Tylko we wtorek (27.06.2023 r.) w powiecie działdowskim policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane przez sąd.

W miejscowości Tuczki w gminie Rybno dzielnicowi z tego terenu zatrzymali w miejscu zamieszkania 38-latka zgodnie z nakazem wydanym przez Sąd Rejonowy w Działdowie celem doprowadzenia na rozprawę sądową. Wobec zatrzymanego toczy się postępowanie przed sądem w sprawie skierowania na terapię.

W Działdowie funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 42-latka skazanego za przestępstwo zniszczenia cudzej rzeczy. Zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Działdowie działdowianin odbędzie karę 105 dni pozbawienia wolności. Zatrzymany przez policjantów został przekazany pod pieczę strażników więziennych.

Następnie, również w Działdowie patrol prewencji zatrzymał miejscowego 55-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności za przestępstwo oszustwa. Wyrokiem sądu mieszkaniec Działdowa najbliższe 90 dni spędzi w celi aresztu śledczego.

pogoda Działdowo
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Działdowie

2024-11-25 19:00